• Організатор
 • Партнер Забігу 5 км
 • Партнер Велоетапу
 • Офіційний хронометрист
 • Партнер запливу 1,5 км
 • Титульний партнер
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний партнер

Для ЗМІ

22.05.2021

У Києві в межах DRAGON CAPITAL СПРИНТ ТРИАТЛОН КУБОК КИЄВА відбувся забіг 5 км

22-23 травня у Києві проходить перший за останні 6 років повноцінний триатлонний старт — DRAGON CAPITAL СПРИНТ ТРИАТЛОН КУБОК КИЄВА 2021, а також Чемпіонат України з триатлону на спринтерській дистанції. 

 

У перший день змагань, 22 травня, в рамках заходу відбувся Hoka забіг 5 км.

 

Серед чоловіків перемогу на цій дистанції здобув багаторазовий призер України в забігах у приміщенні Мокляк Олександр, який захопив лідерство від самого старту, показавши результат 15:27.

 

Одразу після фінішу Олександр поділився враженнями від забігу.

 

Який ваш personal best на цій дистанції?

14:43

 

Тобто сьогодні не вдалося побити рекорд?

Так, сьогодні на маршруті було багато поворотів. Це по-перше. По-друге, особливої конкуренції не було, тому не було сенсу прискорюватись на максимум.

 

Чи вплинула на ваш результат відсутність змагань протягом року?

Фізично не вплинула, але психологічно – так. Стало важче входити в  режим після довгої перерви без змагань. Тому що на змагання дуже важливо психологічно налаштуватися. Перший старт після перерви був на Чемпіонаті України у приміщенні. Біг 10 км. Сьогодні мій третій старт у сезоні. Потроху набираю обертів і дуже радію, що старти «вийшли зі сплячки».

 

Чи задоволені результатом сьогодні?

Місцем задоволений, але часом – ні. Хотілося б пробігти швидше, але я розумію, що набагато швидше на такому маршруті не вдалося б пробігти, оскільки багато поворотів. Плюс біг у кросівках із товстою підошвою, в них не дуже зручно на поворотах.

 

Другим на дистанції Hoka забіг 5 км фінішував український легкоатлет Шевченко Сергій, перетнувши лінію фінішу з часом 16:11, поступившись менше хвилини переможцю. 

 

Третій результат показав Маломуж Кирило із фінішним результатом 19:21.

 

Після фінішу Кирило розповів, що це була лише розминка перед основним стартом 

 

Чому вирішили сьогодні взяти участь у забігові? Яку мету на забіг ставили перед собою?

Та я майже у всіх забігах від Run Ukraine беру участь. І на минулому тижні в DRAGON CAPITAL ДУАТЛОН КУБОК КИЄВА брав участь, і завтра братиму участь на спринтерській дистанції. Навіщо втрачати можливість, якщо можна і сьогодні, і завтра побігати. Цілі попасти в призи я собі не ставив, біг у своє задоволення.

Я сприймав цей забіг, скоріше, як розминку перед змаганнями завтра. Навіть не думав, що посяду якесь місце, тому з друзями вже пішов зі стартового містечка й здалеку почув, що називають моє ім’я, тому швидко прибіг на нагородження.

 

Серед жінок впевнену перемогу на дистанції Hoka забіг 5 км здобула одна з найкращих професійних українських легкоатлеток Україна — Верецька Валентина з результатом 17:10, не залишивши жодних шансів іншим учасницям.

 

Після фінішу Валентина розказала про свій старт та personal best на цій дистанції.

 

Валентино, як сьогодні біглося? Як погода? Як настрій?

Сьогодні було доволі спекотно, але ветерець збивав спеку, тому для такої дистанції цілком приємна погода.

Який у вас personal best на дистанції 5 км?

 

Найкращий результат на 5 км у мене 16:20. Сьогодні побити не вдалося. Зараз пробиваю швидкість, мій сьогоднішній темп для мене заповільний, але я намагаюсь увійти в режим змагань.

 

Чи вплинула на вашу фізичну форму та мотивацію відсутність забігів протягом минулого року?

 

На тренувальний процес не вплинуло, але форма дійсно трохи погіршилася через відсутність масових стартів. Без забігів навіть трохи сенс бігу для мене став потроху згасати, тому я дуже щаслива, що старти повертаються. Run Ukraine займає лідерські позиції в організації забігів в Україні. І круто, що вони організовують такі забіги на короткі дистанції у межах триатлонних змагань, щоб добре підготуватись до сезону. Я брала участь на стартах у Польщі, Словакії, Чехії. І спортсмени, коли дізнавалися, що я з України, запитували, коли до нас можна приїхати, щоб взяти участь у змаганнях, тому що чули, що тут організація забігів на високому рівні. Дуже приємно це чути за кордоном від іноземних спортсменів. 

 

Другою на дистанції Hoka забіг 5 км з відривом у півтори хвилини стала професійна спортсменка Бощук Аліна (18:51). Третьою фінішувала Марі Карачина, фінішерка серії World Marathon Majors, тренерка та засновниця клубів Skinny&Strong та RUN21, із результатом 20:04.

 

Переможці дистанції Hoka Забіг 5 км:

 

Чоловіки:

 1. Мокляк Олександр — 15:27
 2. Шевченко Сергій — 16:11
 3. Маломуж Кирило — 19:21

 

Жінки: 

 1. Верецька Валентина — 17:10
 2. Бощук Аліна — 18:51
 3. Карачіна Марі — 20:04

 

Переможці дитячих забігів:

 

1000 метрів (дівчата)

1.Стрижова Софія — 3:55

2.Ільніцька Олександра — 4:15
3. Ковальчук Софія — 4:27

1000 метрів (хлопці)
1. Король Андрій — 3:47

2.Фіала Лукаш — 4:06
3. ПОТЬОНОК Матвій — 4:07

 

500 метрів (дівчата)

1.Сапунова Софія — 2:04

2.Стрижова Ніколь — 2:08
3. Сальникова Єва — 2:13


500 метрів (хлопці)
1. Сгадов Артем — 1:56
2. Мельников Даниїл — 2:02
3. Дяченко Георгій — 2:04

 

 У неділю, 23 травня, в межах DRAGON CAPITAL СПРИНТ ТРИАТЛОН КУБОК КИЄВА 2021 відбудеться триатлонний старт, що включає етап плавання (750 м), етап велогонки (20 км) та етап бігу (5 км), а також Чемпіонат України з триатлону на спринтерській дистанції, за результатами якого буде сформована збірна країни на Чемпіонат Європи. Окрім індивідуальних дистанцій, в рамках івенту передбачені також командні змагання, естафета та кубок Datagroup СЕО Tri Cup.

 

DRAGON CAPITAL СПРИНТ ТРИАТЛОН КУБОК КИЄВА 2021 — друга подія триатлонної серії від Triathlon Ukraine, яку цього року започаткували Run Ukraine та Sapik Team. Перший захід відбувся минулими вихідними — DRAGON CAPITAL ДУАТЛОН КУБОК КИЄВА.

 

Розклад наступних заходів Triathlon Ukraine у 2021 році:

 

Довідка:

Triathlon Ukraine — це спільний проєкт компанії Run Ukraine та триатлонної команди Sapik Team. У 2021 році Triathlon Ukraine організує 4 старти: змагання з дуатлону та триатлону. У межах кожного старту, окрім основних, будуть також індивідуальні змагання з бігу або плавання.